Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zbity Ekran Iphone 7 jak z jakością ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Czarny85stw

Czarny85stw
  • 76 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 18 marca 2018 - 12:32

Witam

Jak widać na załączonym obrazku doszło do małego nieszczęścia... :P Touch Id działa - ekran nie jest rozlany. W ispot za wymianę powiedzieli 800zł - telefon ma pół roku i pozostała by gwarancja. Zadzwoniłem na "zbitą szybkę" i dowiedziałem się że za oryginał trzeba zapłacić 600zł lub odpowiednio mniej za zamienniki z niższą jakością. Dziś znalazłem też http://telhelp.pl/serwis-iphone-apple-warszawa/ . gdzie ekran kosztuje 480zł i teraz pytanie jak się ma sprawa co do jakości wyświetlacza ? warto "oszczędzać" ?

Załączone pliki

  • Załączony plik  2.jpg   59,04 KB   0 Ilość pobrań


#2 DanielF

DanielF
  • 5 732 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 19 marca 2018 - 13:16

A nie tracisz przy okazji wymiany na chińczyka TouchID?

bez gwarancji, że ten ekran nie będzie miał wypranych kolorów i brał więcej prądu? a jak coś CI jeszcze padnie po drodze?

Nie wiem jeszcze jak przy wymianie baterii (130 zł to dobra cena za oryginał) czy Apple nie odrzuci Ci kiedyś telefonu bo nieoryginalne części.


Fallout ...war, war never changes...

#3 winmaciek

winmaciek
  • 6 541 postów
  • Płeć:

Napisano 19 marca 2018 - 13:54

Jak by to było coś starszego, 5s czy 6 na przykład, to próbowałbym z zamiennikami może, ale w 7 myślę, że warto skorzystać z autoryzowanego serwisu.
  • Krzyssp2 lubi to

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#4 RafalB82

RafalB82
  • 160 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 19 marca 2018 - 20:06

W zasadzie panel można wymienić gdziekolwiek i nie traci się gwarancji...chyba, że przy tym "serwis" coś uszkodzi np. TouchID. To niestety będzie trzeba zapłacić.

 

Co do jakości to wszystko jest względne, paneli na rynku jest sporo, od tandety po dobrej jakości refabrykaty na oryginalnych LCD lub zamienniki z bardzo dobrym podświetleniem, sam musisz coś wybrać.



#5 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 776 postów

Napisano 19 marca 2018 - 21:30

Raz wymieniłem córce w 5 na zamiennik, to był wyraźnie gorszy z wypływem światła przy krawędziach. Przy drugiej stłuczce już nie oszczędzałem.

#6 Michał198

Michał198
  • 2 postów

Napisano 22 marca 2018 - 16:09

Do autora
I jak wymieniłeś ten ekran? Dziś znajomy wytrącił mi telefon z ręki i poszło przez cały ekran. Na oryginał drogo, jak myslicie domagać się od niego pieniędzy za zbicie ekranu? Czy skoro to nie on trzymał telefon to nic nie musi mi płacić?



#7 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 28 marca 2018 - 00:19

Do autora
I jak wymieniłeś ten ekran? Dziś znajomy wytrącił mi telefon z ręki i poszło przez cały ekran. Na oryginał drogo, jak myslicie domagać się od niego pieniędzy za zbicie ekranu? Czy skoro to nie on trzymał telefon to nic nie musi mi płacić?

To zależy czy ważniejszy jest dla Ciebie pieniądz czy dobre relacje ze znajomym. Gdyby wina była znajomego a znajomy był uczciwy to sam zaproponowałby naprawienie wyrządzonej szkody


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#8 winmaciek

winmaciek
  • 6 541 postów
  • Płeć:

Napisano 28 marca 2018 - 00:51

Do autora
I jak wymieniłeś ten ekran? Dziś znajomy wytrącił mi telefon z ręki i poszło przez cały ekran. Na oryginał drogo, jak myslicie domagać się od niego pieniędzy za zbicie ekranu? Czy skoro to nie on trzymał telefon to nic nie musi mi płacić?

Na podstawie tych informacji, to wina znajomego. Ale zgadzam się z przedmówcą - jeśli to jest twój dobry znajomy, o, moim zdaniem, powinien zaoferować naprawienie (niemałej) szkody. Szczególnie, jeśli ekran był w dobrym stanie, niepopękany itp.

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#9 Czarny85stw

Czarny85stw
  • 76 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 28 marca 2018 - 19:34

jeszcze nie naprawiłem.. używam zbity ;P . Niestety mam pracę która uniemożliwia mi zjazd do domu. Przed świętami oddam do Ispot - nie chce później się denerwować że oszczędziłem pare złotych a zamiennik działa słabo. Powiedziało sie A trzeba powiedzieć B.  Telefon mocno jest katowany więc czasami nie warto..   Byłem już raz oddać tel do Ispot ale zapomniałem skopiować kontaktów do telefonu a mój zamiennik androidowy nie potrafił ich pobrać z gmail :P  i musiałem akcje odwołać..



#10 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 marca 2018 - 22:04

Tylko nie iSpot;D

MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#11 Czarny85stw

Czarny85stw
  • 76 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 03 kwietnia 2018 - 08:51

Właśnie przed chwila oddałem telefon do Cortland (Bitwy Warszawskiej 1920 roku 7A, 02-366 Warszawa). Zostałem poinformowany że naprawy ekranów odbywają się w Czechach i czas oczekiwania wynosi do 2 tygodni. Zobaczymy jak będzie w praktyce - będę informował na bieżąco. Wycena 759zł



#12 Czarny85stw

Czarny85stw
  • 76 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 09 kwietnia 2018 - 14:12

Pora na małe podsumowanie mojej pierwszej przygody z Cortland (Bitwy Warszawskiej 1920 roku 7A, 02-366 Warszawa)

 

Dnia

3.04.2018 Oddałem osobiście telefon do serwisu ( dostałem informacje że czas naprawy do 2 tygodni)

3.04.2018 Po godzinie od oddania trzymałem na email diagnozę z wyceną naprawy - 759zł

3.04.2018 Po 15:00  Dokonałem zapłaty na podany numer konta.

dziś ku mojemu zdziwieniu 9.03.2018 po równym tygodniu otrzymałem telefon z naprawionym wyświetlaczem.  (odbierałem osobiście) 

Ogólnie jestem zadowolony - telefon działa i jestem mega happy bo myślałem że jeszcze kilka dni spędzę z wysłużonym HTC i dokonam publicznego Seppuku ;/

 

 

Chciałem zakupić w cortland szkiełko które pasowałoby pod etui spigen (tak aby etui go nie podnosiło) ale niestety nie było.. a szkoda były inne drogie szkła które niestety nie pasowały ;/

 

Myśle że warto było...


  • Emej lubi to

#13 leokaster

leokaster
  • 38 postów

Napisano 11 sierpnia 2018 - 19:39

Na chwile obecna, apple zrobiło aktualizacje po ktorej nie działają zamienniki w ip7, tzn wiekszosc nie działa. A jak działa lcd to problem jest z przyciskiem home i touch id, na chwile obecna raczej tylko oryginały z trupów wymontowane. 



#14 vaya

vaya
  • 176 postów

Napisano 11 sierpnia 2018 - 20:02

Na chwile obecna, apple zrobiło aktualizacje po ktorej nie działają zamienniki w ip7, tzn wiekszosc nie działa. A jak działa lcd to problem jest z przyciskiem home i touch id, na chwile obecna raczej tylko oryginały z trupów wymontowane. 

 

skąd te rewelacje?



#15 Regiss

Regiss
  • 2 910 postów
  • SkądRadom

Napisano 11 sierpnia 2018 - 20:19

Bzdura, to był błąd w jednej z aktualizacji. Na najnowszym sofcie nie ma już tego problemu. Można zamienniki montować.

iPhone 15 Pro


#16 notedeagle

notedeagle
  • 599 postów

Napisano 11 sierpnia 2018 - 20:19

Pewnie z portali z zielonym robocikiem :P

MacBook Air 2017, iPhone X, Airpods Pro





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych